Evde engelli bakımı

Engelli insanlardan sıklıkla sanki tek bir grupmuş gibi bahsediliyor. Ancak her engelli bireyin farklı sağlık koşulları ve zorlukları vardır. Bu, evde engelli bakımı olarak engelli yetişkinlere kişiselleştirilmiş bakım sağlamanın farkında olduğumuz bir şeydir. Mutlu ve konforlu bir yaşam sürebilmeniz için ihtiyacınız olan engelli bakımı almanızı sağlıyoruz. Hiçbir zaman herkese uyan tek bir çözüm sunmuyoruz. Hizmetimiz tamamen size ve ihtiyaçlarınıza odaklıdır. Ev işleri ve banyo yapma gibi günlük görevlerde pratik yardımdan, karmaşık ihtiyaçlarda evde bakım hizmetleri ile ilgili herhangi bir yardımına kadar uzanır. Her engelli kişinin farklı zorlukları ve ihtiyaçları vardır, bu nedenle tüm engellilere ve bakıcılara uygun tek bir hizmet olamaz.

Hastanızın kalıcı ve veya geçici fiziksel engeli ya da öğrenme engeli olması fark etmez. Çalışanlarımız , kendi evlerinin konfor ve güvenliğinin tadını çıkarırken hayatlarını dolu dolu yaşayabilmenizi sağlayabilirler. Bizi seçtiğinizde ihtiyacınız olan her konuda size yardımcı olabiliriz.

Engelli kişiler için dost canlısı ve deneyimli bir bakıcı sağlanacaktır. Profesyonel bakıcılardan oluşan ekibimiz hayatınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak bilgi ve deneyime sahiptir. Evde engelli bakımı ile, arkadaşlarınızdan ve ailenizden ayrılıp bir bakım evine taşınmanıza gerek kalmaz. Size ihtiyacınız olan tüm ek bakımı alma fırsatını sunar. Engelli bakımı, evde yaşayan engelli kişileri desteklemek için sağlanan bakımdır.

Evde engelli bakım

Sorularınız mı var?

Müşteri Hizmetleri Yöneticilerinden oluşan yerel ekibiniz ile sorularınızı yanıtlamak için çalışıyoruz. Size uygun özelleştirilmiş evde engelli bakımı bir bakım planı tasarlamak için 7/24 hizmetinizdedir.

İletişim

Engelli bakımı kimler için uygundur?

Evde engelli bakımı, fiziksel engelli veya zihinsel engelli yaşayan herkes için uygundur.

Koşullar ne olursa olsun, evinde kalmak isteyen ancak hayatını en iyi şekilde yaşayabilmek için ek desteğe ihtiyaç duyan biri için uygun olabilir. Kaç yaşında olduğunuz veya özel ihtiyaçlarınızın ne olduğu önemli değildir. Yerel bakım uzmanlarımız, anlamlı destek sağlayabilmeleri için durumunuzu tam olarak anlamaya zaman ayıracaktır.

Hangi koşullar engellilik olarak kabul edilir?

Çok çeşitli engellerle yaşayan insanlara özel bakım sağlıyoruz. Bir engelliyle yaşıyorsanız, hayatı kendi koşullarınızda ve sevdiğiniz evin konforunda yaşamanızı sağlayabiliriz. Kişiselleştirilmiş destek ile evde engelli bakım veya geçici bakım sunabiliriz. Destekleyebileceğimiz engellilerden bazıları:

  • Kanser türleri
  • Demans türleri
  • Multipl skleroz
  • HIV enfeksiyonu
  • Görme bozukluğu
  • Ciddi şekil bozuklukları
  • Cilt hastalıkları
  • Ve daha fazlası

Evde engelli bakımın faydaları.

Evde bakım almak, hayatınızı olabildiğince bağımsız yaşamanıza olanak tanır. Fiziksel ve duygusal sağlığınız için son derece faydalıdır.

Hepimiz kendi hayatlarımız ve yaptığımız seçimler üzerinde kontrol sahibi olduğumuzu hissetmekten hoşlanırız. Eğer bu önlenirse sağlığımız üzerinde zararlı bir etkisi olabilir. Uzman eğitimli bir bakıcının sunduğu engelli bakımı, hayatı kendi şartlarınıza göre yaşamanıza yardımcı olur. Örneğin huzurevinde yaşayamayacağınız birçok avantajdan yararlanmanıza olanak tanır.