Sıkça sorulan evde bakım soruları

Aileler bugünlerde ülkeye, hatta dünyaya dağılmış durumda ve yakınınızda değilseniz, yaşlı bir aile üyesini evde yalnız bırakmak korkutucu olabilir. Evde  Bakım, sevdiklerinizin güvende oldukları ve hayatın tadını çıkardıkları ve herhangi bir acil durumda yetenekli bir bakıcının orada olacağı konusunda size güvence verir. Biz onların günlük yaşamlarını yönlendirmelerine yardımcı olacağız. Böylece siz de kendi yaşamınızı yönetebilirsiniz.

Özel istihdam bürosu nedir? Görevleri nelerdir?

Özel İstihdam Büroları, özel hukukun koruması altında ve belirli bir sözleşme çerçevesinde işe yerleştirme faaliyeti karşılığı sadece işverenden ücret alarak hizmet veren yetkili ve yasal bürolardır. Türkiye İş Kurumundan yetki almış ve iş arayandan herhangi bir ücret ya da komisyon almaksızın, işgücü piyasasında iş arayanlarla eleman arayanlar arasında köprü görevi görürler.

Bir işyerinde veya 9/6/2004 tarihli ve 5187 sayılı Basın Kanununda yazılı araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzer yayın araçlarından biri ile en etkin şekilde aracılık hizmeti sağlayan gerçek ya da tüzel kişilerdir.

Özel istihdam büroları hakkında mevcut yasal düzenlemeler, 4857 sayılı İş Kanununun 7. ve 90. maddeleri, 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 17-20. maddeleridir. Özel İstihdam Büroları Yönetmeliği Özel İstihdam Büroları Genelgesidir.

Hangi meslek gruplarında eleman temin edebilir?

Kamu kurum ve kuruluşları hariç tüm sektörlerde ve pozisyonlarda eleman temin edebilir.

İş arayanlar nasıl başvuru yapabilir?

Sumer İnsan Kaynakları iletişim bilgilerinin tümünden ( 02667148868 – 05366562464 – 05376182464 – 05386732464, [email protected] mail adresinden, www.evdeyaslibakimi.com adresinden veya 17 Eylül Mah. 819 Sokak No:3 B Blok Bağımsız Bölüm 9 Bandırma Balıkesir adresine gelerek ) bizlere ulaşıp detaylı bilgi alarak başvurularını yapabilirler. Bunlara ek olarak TwitterFacebookİnstagram ve Linkedin gibi sosyal medya hesaplarımızdan takip ve başvuru da yapabilirler.

İş arayanlardan işbaşı yaptıklarında veya başvuru esnasında ücret alınıyor mu?

Belirli bir sözleşme çerçevesinde işe yerleştirme faaliyeti karşılığı sadece işverenden ücret alarak, iş arayandan herhangi bir ücret ya da komisyon almaz.

Özel İstihdam Büroları Hizmet karşılığında kimden ücret alacaklardır?

Özel İstihdam Büroları sadece işverenlerden ücret alabilirler. Özel İstihdam Büroları yönetmeliğinde belirtilen meslekler ve üst düzey yöneticiler hariç, iş arayanlardan ücret talep edilemez.

Aday değerlendirme süreci nasıl işliyor?

Başvuru yapmak için gelen adaylara “Başvuru Formu” doldurtulur. Aday ile ilgili detaylar alınır. Gelen talepler olduğunda başvuru yapan adaylar arasından uygun olanlar ofise çağrılarak tekrar görüşme sağlanır ve iş bilgileri aktarılır. Olumlu bulunan en az 3 aday ile karar verildiğinde danışmanlık isteyen müşterimizden mülakat için randevu alınır ve mümkünse çalışılacak olan adreste bireysel olarak görüşme sağlanır. 3 aday arasından olumlu olmazsa tekrar bir 3 aday daha ile görüşme için randevu alınır. Görüşmeler sonucunda olumlu olan aday var ise işbaşı tarihine karar verilir.

Özel İstihdam Bürosunun İşkur’a bağlı resmi bir firma olup olmadığını nasıl anlarsınız?

İşkur’un internet sitesine girip “Faaliyeti Devam Eden” Özel İstihdam Büroları listesinden Balıkesir ilini seçtiğiniz takdirde listede firma ismi görünecektir.

Sevdiğim kişi için doğru bakıcıyı nasıl bulabilirim?

Bakıcılarımız, herkesin özel ihtiyaçlarının tam olarak değerlendirilmesi için sizinle ve sevdiğiniz kişiyle buluşacaktır. Kendinizi daha rahat hissetmeniz için başlangıçta evde buluşuyoruz ve evin güvenlik denetimini yapmamızı sağlıyor. Hangi hizmetlere ihtiyaç duyulduğunu ve ne sağladığımızı tartışacağız.

Evde yaşlı bakımı kişiselleştirilmiş bir bakım planı geliştirecek ve gerekirse bunu değiştirmek için sizinle birlikte çalışacaktır. Ancak o zaman planınıza uygun olanı bulmak için yetenekli bakıcılar listemize bakacağız.

Sevdiğim kişinin yalnızca ara sıra yardıma ihtiyacı var. Ara sıra yardım alabilir miyiz?

Evde yaşlı bakımı nın en güzel yanı, onu tam ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde kişiselleştirebilmemizdir. Ev işlerinde yalnızca haftada bir veya iki kez yardıma ihtiyacınız varsa yardımcı olabiliriz. Sevdiğiniz kişinin doktor randevularına ulaşım ihtiyacı varsa bunu da geçici bakım hizmetimiz ile yapabiliriz. Evde bakım, yaşlı akrabalarınızın bağımsız bir yaşam sürmesini engelleyen boşlukları doldurmak için burada.

Bir şeyler değişirse ne olur? Hala yardım edebilir misin?

Sevdiğiniz kişinin bakım planını istediğimiz zaman yeniden değerlendirebilir ve ayarlayabiliriz. Sağlık koşullarının değişebileceğini ve değişebileceğini biliyoruz. Hastaneye kaldırıldıktan sonra evde uzmanlaşmış bakım sağlayabilir, hem hastalara hem de ailelere rahatlama hissi verebiliriz.

Sevdiğiniz kişinin bilişsel yeteneklerinde bir düşüş veya ciddi bir hastalık ortaya çıkarsa, mevcut bakıcıyı, onun hala kaliteli bakım sağlamaya yeterli olup olmadığını belirlemek için değerlendireceğiz. Aksi takdirde, sizinle istişarede bulunacağız ve başka bir bakıcımızın yerine daha fazla eğitim ve deneyime sahip birini yerleştirmeyi araştıracağız.

Evde yaşlı bakımında müşterilerimizin sağlığı ve güvenliği her zaman en önemli önceliğimizdir.

Uzun vadeli bir sözleşme var mı

Evde bakım sağlarken uzun vadeli sözleşmelere inanmıyoruz. Geçici bakım dan , evde hasta bakıma, evde yaşlı bakımdan, hastane refakatçisi ne saatlerden haftalara veya daha uzun bir zaman dilimine kadar her türlü ihtiyacın olduğunun farkındayız . Bir ailenin birkaç saatlik geçici bakıma ihtiyacı olabilir veya birisinin ameliyattan sonra yardıma ihtiyacı olabilir. Bir yıl boyunca huzurevinde kalmalarına veya aylarca yatılı bir hemşireye sahip olmalarına gerek yok. Evde bakıma yönelik sahip olduğumuz tüm seçenekleri görmek için evde yaşlı bakımı ile iletişime geçin.

Ne kadar sürede başlayabiliriz?

Mümkünse değerlendirme sürecini aceleye getirmemeyi tercih ediyoruz. Elbette acil durumlar her zaman vardır ve bu durumlarda istisnalar yapabiliriz. Dolayısıyla lütfen bizi arayın; bir çözüm olup olmadığını görmek için sizinle birlikte çalışacağız.

Acil olmayan durumlarda, genellikle yetenekli bir bakıcıyı müşteriyle ilk temastan birkaç gün sonra eşleştiririz. Bu önemli bir ilişki ve iyi bir başlangıç ​​hayati önem taşıyor, bu nedenle “eşleştirme sürecini” ciddiye alıyoruz. Birlikteliğimizin mutlu ve kalıcı olmasını istiyoruz!

Nasıl başlarım?

Sevdiğiniz kişi için evde bakım hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almaya hazırsanız, bir ev ziyareti ayarlamak için 02667148868 – 05366562464 – 05376182464 – 05386732464 telefonlardan Evde yaşlı bakım asistanları ile iletişime geçin.

Mevcut tüm seçenekleri tartışmaktan ve özel durumunuza uygun kişiselleştirilmiş bir plan hazırlanmasına yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Mükemmel kişiyi bulabilir ve birkaç gün içinde planı uygulamaya koyabiliriz!