Hastane refakatçisi

Hastane ortamı ve ev ortamında refakat edilecek kişinin iyileşmesine destek olmak için işin ehli bakıcılara ihtiyaç duyarız. Bazen plansızda olabilen bu ani durumlarda kendi iş yükümüz sebebiyle vakit ayıramayabiliriz. Bu esnada bir refakatçi hizmeti almak isteyebilirsiniz. Çok ihtiyaç duyacağınız bu konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Çünkü biz bu konuda profesyoneliz. Refakatçi görevi  hastanın cinsiyetini, yaşını ve hastalığını ayırt etmeksizin yardımcı olmaktır. İlaç takibini yapmak, tuvalete gidemeyecek durumda ise alt değiştirme ya da sonda konusunda destek olmak ana görevleridir. Acil bir durum ile karşılaştığında aileye ya da doktoruna ulaşmak, gerekiyorsa ambulans çağırmalıdır. Hastanın yemek yemesini sağlamak ve yemek düzenini oluşturmak da görevleri arasındadır. Hastalığın seyrine göre hareket etmesini sağlamak, var ise fizik tedavi programına destek olmalıdır. Hastanın yaşadığı alanın ve hastanın hijyenini sağlamak da yine görevleri arasındadır. Refakatçi görev tanımları Hastalığın çeşidine ve seyrine göre bu görevler değişkenlik gösterebilir.

Hastane refakatçisinin görevi

Hastane refakatçisi görevi, refakat etme konusunda tecrübeli ve hastanın cinsiyetini, yaşını ve hastalığını ayırt etmeksizin yardımcı olmaktır. İlaç takibini yapmak, tuvalete gidemeyecek durumda ise alt değiştirme ya da sonda konusunda destek olmak oldukça önemlidir. Acil bir durum ile karşılaştığında aileye ya da numarası var ise doktoruna ulaşmak, gerekiyorsa ambulans çağırmak, hastanın yemek yemesini sağlamak ve yemek düzenini oluşturmak gereklidir. Hastalığın seyrine göre hareket etmesini sağlamak, var ise fizik tedavi programına destek olmak, hastanın yaşadığı alanın ve hastanın hijyenini sağlamak hastane refakatçisinin başlıca görevleri arasındadır.

Hastane refakatçisi

Sorularım var?

Müşteri Hizmetleri Yöneticilerinden oluşan yerel ekibiniz bulunmaktadır. Sorularınızı yanıtlamak ve size uygun özelleştirilmiş bir bakım planı tasarlamak için çok çalışmak üzere 7/24 hizmetinizdedir.

İletişim

Siz nasıl isterseniz

Hastane refakatçisi, hastalığın çeşidine ve seyrine göre bu görevler değişkenlik gösterebilir. Günümüzde tercih edilen hastane refakatçisi hizmeti ile birlikte hastalarınıza iyileşmesi için gerekli desteği vermiş olacaksınız. Hem hastalarımız hem sizler yalnız kalmadığınızı bilerek güven içerisinde olacaksınız. Hastane refakatçisi hizmetinde hastalığın durumuna göre 12 saat ve / veya 24 saatlik olarak ücretlendirme yapılmaktadır. Bir ay ve üzeri refakat edilmesi gerektiğinde ücretlendirme aylık olarak hesaplanacaktır